Máte vysokou školu? Pak pravděpodobně nebudete obézní! tvrdí výživový poradce z O 10 let mladší

Výživový poradce Pavel Suchánek prozradil, co všechno má vliv na hubnutí a opětovné přibírání. Máte vysokou školu? Tak nebudete mít sklony k přibírání na váze!

Výživový poradce Pavel Suchánek, který se stará i o páry v pořadu O 10 let mladší, se v rozhovoru rozpovídal o faktorech, které ovlivňují naši snahu zhubnout. I když se tedy sebevíc snažíme, nemusí být výsledky podle našich představ. Co za tím vězí?

O 10 let mladší - stream výživový poradce - 1
Zdroj: TV Nova

Češi patří mezi 5 nejobéznějších národů v Evropě. Některé studie navíc ukazují, že jsou naše dispozice k obezitě ovlivněny i dosaženým vzděláním. „U lidí s vysokoškolským tipem vzdělání, ať už z důvodu, že mají více peněz, nebo je pro ně strava více důležitá, je výskyt obezity nižší,“ vysvětluje výživový poradce Pavel Suchánek.

 

O 10 let mladší - výživový poradce
Zdroj: TV Nova

Další vliv ale může mít místo, kde žijete. Pokud tedy bydlíte ve městě, kde je vyšší průměrná mzda, máte k obezitě menší dispozice. Je to způsobeno především průměrným platem, který se k dané lokalitě váže. „Povědomí o zdravém stravování se navíc více koncentruje ve velkých městech,“ dodává Pavel Suchánek.
 

Na celý rozhovor s Výživovým poradcem se podívejte ZDE.

Premiérové díly pořadu O 10 let mladší sledujte každou středu ve 21:35 na TV Nova.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TV Nova